پارکینگ هوشمند

سنسور پارکینگ هوشمند

سنسور پارکینگ

انواع سنسورهای پارکینگ هوشمند

تابلوهای راهنمای پارکینگ هوشمند

تابلو راهنما

تابلوهای نمایشگر داخلی و بیرونی

بردهای کنترلر پارکینگ هوشمند

کنترلر

زون کنترلرها و بردهای I/O

نرم افزار مدیریت پارکینگ هوشمند

نرم‌افزار

نرم‌افزار مدیریت مرکزی تجهیزات

انواع سنسورهای پارکینگ هوشمند

سنسورهای آلتراسونیک میان خط

سنسورهای آلتراسونیک ابتدای خط

سنسورهای آلتراسونیک ترکیبی

سنسورهای دوربینی (تصویری)

سنسور آلتراسونیک میان خط پارکینگ هوشمند

سنسور آلتراسونیک میان خط

این سنسور آلتراسونیک دقیقا بالای محل پارک هر خودرو نصب میشود.

سنسور آلتراسونیک ابتدای خط پارکینگ هوشمند

سنسور آلتراسونیک ابتدای خط

این سنسور در مسیر راهرو در ابتدای فضای پارک خودرو نصب میشود.

سنسور آلتراسونیک دو کاره پارکینگ هوشمند

سنسور آلتراسونیک ترکیبی

این سنسور آلتراسونیک میتواند هم در بالای خودرو و هم در راهرو جلوی محل پارک خودرو نصب شود.

سنسور دوربینی پارکینگ هوشمند

سنسور دوربینی

این سنسور در مسیر راهرو نصب شده و ۴ تا ۶ محل پارک را مانیتور می‌نماید.

همکار تجاری پارکینگ هوشمند اریس:

شرکت اریس از برند CUR آلمان در پروژه‌های پارکینگ هوشمند خود استفاده میکند. این برند از قدیمی‌ترین برندهای پارکینگ هوشمند میباشد که پروژه‌های بسیار مطرحی در سراسر دنیا اجرا نموده است که از مهمترین آنها میتوان به پروژه‌های Porsche، T-Mobile و IKEA اشاره نمود. تمامی این محصولات در آلمان تولید میشوند و قطعات آن دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

شرکت اریس از سال ۲۰۱۳ نماینده انحصاری این برند در ایران میباشد و به عنوان دفتر خاورمیانه شرکت CUR فعالیت دارد و پروژه‌های متعددی را با تکنولوژی سنسورهای ابتدای خط و میان خط در ایران اجرا نموده است.

سیستم راهنمای هوشمند خودرو - PGS

یکی از قسمت‌های اصلی سیستم پارکینگ هوشمند، سیستم راهنمای هوشمند خودرو یا همان Parking Guidance System میباشد که با شناسایی پر یا خالی بودن هر یک از فضاهای پارک، کمک شایانی به پیدا کردن سریعترین فضای پارک برای خودروها می‌نماید.

چند روش جهت شناسایی پر یا خالی بودن هر یک از فضاهای پارک وجود دارد:

  1. سنسورهای آلتراسونیک ابتدای خط
  2. سنسورهای آلتراسونیک میان خط (به همراه نمایشگر وضعیت)
  3. سنسورها ویدیویی (تصویری)

هر کدام از این سنسورها بر حسب شرایط و کارآیی خود در پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار میگیرند که بر اساس شرایط و نیاز کارفرما میبایست به دقت انتخاب شوند تا بهره‌برداری کامل صورت پذیرد.

سنسور میان خط پارکینگ هوشمند

المانهای اصلی سیستم پارکینگ هوشمند:

سنسورهای پارکینگ هوشمند

سنسورهای تشخیص حضور خودرو یکی از المان‌های اصلی سیستم پارکینگ هوشمند میباشند.

دقت شناسایی این سنسورها به دو عامل کیفیت سنسور و تنظیمات کنترلر مرتبط میباشد. این سنسورها عموما به دو دسته آلتراسونیک و ویدیویی تقسیم‌بندی میشوند. البته در مواردی از سنسورهای مادون قرمز و مگنتی نیز استفاده میشود.

سنسورهای آلتراسونیک در دو مدل ابتدای خط و میان خط وجود دارند. سنسورهای ابتدای خط در جلوی فضای پارکینگ نصب شده و به صورت مورب عمل شناسایی حضور خودرو را انجام میدهد و به دلیل موقعیت نصب خود، بی‌نیاز از نصب چراغ راهنما میباشند. سنسورهای میان خط بالای سر هر فضای پارک و خودرو نصب میشوند و جهت دید بهتر نیاز به نصب چراغ راهنما در ابتدای خط دارند.

سنسور پارکینگ هوشمند

تابلوهای راهنمای پارکینگ هوشمند

تابلوهای راهنما در دو دسته داخلی و بیرونی کاربرد دارند.

تابلوهای داخلی جهت نمایش ظرفیت طبقات و یا راهروها مورد استفاده قرار میگیرد. این تابلوها ترکیب ظرفیت،‌ جهت و علایم مختلف میباشند.

تابلوهای بیرونی جهت نمایش ظرفیت پارکینگ و در صورت لزوم نمایش ظرفیت طبقات در بیرون پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرند.

این تابلوها دارای ۱۶ سطح نوری هستند که با سنسور تشخیص نور خودکار خود، سطح نوری خود را بر اساس میزان نور محیط تنظیم میکنند. در این تابلوها از Super LEDهای بسیار باکیفیت با طول عمر بسیار بالا استفاده شده است.

تابلو راهنما پارکینگ هوشمند

کنترلرها

کنترلرها نقش اساسی در خواندن اطلاعات سنسورها، تابلوهای راهنما و بردهای جانبی متصل به سیستم دارند. تنظیمات تمامی سنسورها بر روی بردهای کنترلر انجام شده و ذخیره میشود تا صحت سنجش حضور خودرو به درستی و بدون هیچ خطایی انجام پذیرد.

از طرف دیگر تابلوهای راهنما میتوانند به صورت مستقیم به کنترلرها متصل شوند و ظرفیت محاسبه شده را به صورت مستقیم و بدون نیاز به نرم‌افزار نمایش دهند.

از وظایف دیگر کنترلرها، ارتباط با بردهای I/O بوده که در صورت لزوم به صورت مستقیم برنامه‌ریزی میشوند و یا با سیستم‌های دیگر ارتباط میگیرند. باز و بسته شدن راه‌بندها، فعال و غیرفعال کردن آلارم‌ها، اعلام ظرفیت پر یا خالی در قسمت‌های مختلف پارکینگ و همچنین ارتباط به سیستم‌های منوکسید کربن از کاربردهای کنترلرها میباشند.

کنترلر پارکینگ هوشمند

نرم‌افزار مدیریت پارکینگ هوشمند

نرم‌افزار پارکینگ هوشمند سه وظیفه اصلی دارد:

    1. مدیریت تجهیزات و المان‌های پارکینگ هوشمند
    2. مانیتورینگ آنلاین تجهیزات و آمار پارکینگ
    3. تهیه گزارشات بسیار کامل و حرفه‌ای از ترافیک پارکینگ

این نرم‌افزار به صورت آنلاین تمامی تجهیزات پارکینگ را مانیتور کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار میدهد. نرم افزار پارکینگ هوشمند امکان اتصال به چندین پارکینگ به صورت همزمان را داشته و میتواند گزارشات همه آنها را به صورت آنلاین در اختیار قرار دهد.

امکان مانیتورینگ تمامی سنسورها، تابلوهای راهنما، کنترلرها و بردهای جانبی در نرم‌افزار وجود دارد.

نرم افزار پارکینگ هوشمند

اتوماسیون پارکینگ هوشمند - PMS

سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند و یا Payment Management System،‌ با شناسایی گروه ترددی پرسنل و مراجعین پارکینگ، هزینه نهایی حضور خودرو در پارکینگ را بر اساس جداول زمانی تردد و نرخ‌های تعیین شده برای پارکینگ محاسبه نموده و با روش‌های مختلف قابل پرداخت است.

ورودی‌های پارکینگ میتوانند بر اساس قبض و یا کارت بوده و سیستم ورودی میتواند به صورت خودکار و یا دستی عمل نماید.

سیستم خروج نیز بر اساس نیاز پروژه میتواند مجهز به سیستم‌های متنوعی جهت تسهیل پرداخت مراجعین باشد.

هر کدام از این راهکارها تنها با بررسی شرایط کامل پارکینگ از جمله تعداد مراجعین،‌ تعداد ورودیها و خروجیها،‌ میزان جریان ترافیکی و بستر موجود در هر پارکینگ به صورت مجزا بررسی شده و راهکار منحصر به فرد آن پارکینگ ارائه میگردد.
مهمترین مساله در سیستم اتوماسیون پارکینگ، عملکرد پایدار و بدون نقص سیستم میباشد. طراحی نرم‌افزار و دیتابیس میبایست برای عملکرد دایم و بدون توقف طراحی و پیاده‌سازی شده باشند تا از بروز هر نوع اختلال و یا توقف در سیستم جلوگیری شود.
اتوماسیون پارکینگ اریس

المانهای اصلی اتوماسیون پارکینگ عبارتند از:

نرم‌افزار مدیریت پرداخت پارکینگ اریس

نرم‌افزار مرکزی مدیریت پارکینگ اریس هسته اصلی مدیریت تمامی ترددها به پارکینگ میباشد. این‌ نرم‌افزار تحت وب بوده و قابلیت ارائه دسترسی در سطوح مختلف را دارا میباشد.

کلیه تعاریف مدیریت پرسنل و مراجعین در این قسمت انجام شده و جدول ترددها و تعریف قوانین تردد در این نرم‌افزار تعیین میشوند.

تمامی گزارش‌های مورد نیاز به صورت آنلاین قابل مشاهده بوده و میتوان از مهمترین اتفاقات پارکینگ در لحظه مطلع بود. گزارش‌های کامل‌تر نیز در قسمت گزارش‌های نرم‌افزار قابل دسترسی خواهد بود.

تجمیع پارکینگ‌های مختلف از جمله قابلیت‌های خاص این نرم‌افزار میباشد که مدیریت آنلاین چندین پارکینگ مختلف را به صورت یکجا و مقایسه‌ای برای کاربران فراهم می‌آورد.

اتوماسیون پارکینگ هوشمند

سیستم ثبت ورودی خودرو

سیستم‌های ثبت ورودی عموما بر اساس صدور قبض کاغذی و یا کارت صورت میپذیرد.

سیستم صدور قبض و یا صدور کارت میتواند به صورت دستی و یا خودکار انجام شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. علاوه بر متدهای برنامه‌نویسی و نوع صدور فرمان، مهمترین عامل در سیستم خودکار صدور قبض، کیفیت پرینتر و در سیستم کارتی، کیفیت Card Dispenser یا همان صادرکننده کارت میباشد که در صورت عدم استفاده از برندهای معتبر، این سیستم‌ها بیشتر دچار مشکل در معابر ورودی میگردند.

در هنگام ثبت ورود خودرو، پلاک خودرو نیز به عنوان یک پارمتر بسیار مهم ثبت میگردد تا در هنگام خروج قبض و یا کارت صادر شده با پلاک خودرو تطبیق داده شوند و از هرگونه اشتباه و یا سرقت خودرو توسط سیستم جلوگیری گردد.

این سیستم به صورت آنلاین به سیستم مدیریت مرکزی متصل بوده و در صورت هرگونه تغییر در آن سیستم، تمامی تغییرات بدون هیچ‌گونه تاخیری در سیستم خروج اعمال میگردد.

اتوماسیون پارکینگ اریس

سیستم صف شکن (هندهلد)

جهت محاسبه سریع هزینه خروجی خودروها و جلوگیری از ایجاد صف‌های طولانی در مسیر خروج، سیستم‌های Handheld و یا صف‌شکن مورد استفاده قرار میگیرند که عموما نرم‌افزار آنها اندروید میباشد و برنامه خروج پارکینگ بر روی آنها نصب میشود و با ارتباط با سیستم بانکی مرتبط، هزینه مرتبط به خودروها و یا موتور سیکلت‌ها پرداخت میشود.

این سیستم‌ها قابلیت خواندن قبض و کارت را به صورت همزمان داشته و علاوه بر مراجعین، کنترل عبور و مرور مشترکین نیز میتواند توسط همین سیستم انجام شود. نرم‌افزار اندروید شرکت اریس قابلیت نمایش تمام اطلاعات خودروهای ورودی و همچنین مشترکین را  در هنگام خروج داراست.

سیستم صف شکن (هندهلد)

سیستم ثبت خروجی خودرو

تمامی قوانین تردد خودروها در قسمت خروج اعمال میشود. قوانین مرتبط با مالکان، پرسنل در سطوح مختلف و مراجعین مختلف تماما در قسمت خروج بررسی شده و مجوز خروج صادر میشود.

مهمترین پارامتر در این قسمت، سرعت عملکرد سیستم و سادگی آن میباشد تا از تشکیل صف‌های خروج تا جای ممکن جلوگیری گردد. تطبیق مجوز ورودی با پلاک ثبت شده خودرو و بررسی قوانین مرتبط با هر تردد و اعمال تعرفه مرتبط با آن، در قسمت خروجی انجام میگیرد.

اتوماسیون پارکینگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پارکینگ هوشمند، میتوانید به وب سایت پارکینگ هوشمند اریس مراجعه نمایید تا از آخرین اطلاعات ما در زمینه محصولات و راهکارها مطلع شوید.

وب سایت پارکینگ هوشمند

وب سایت تخصصی شرکت اریس در حوزه پارکینگ هوشمند 

وب سایت پارکینگ هوشمند اریس
زنبیل خرید